E-commerce B2B – jak stworzyć platformę sprzedażową dla sektora biznesowego?

Rozwój sprzedaży online w sektorze biznesowym
Kryzys pandemiczny okazał się bodźcem niezbędnym dla modernizacji handlu w sektorze B2B, a procent firm oferujących rozwiązania e-commerce rośnie.
W lutym 2021 roku 53% sprzedawców B2B umożliwiało przeprowadzenie transakcji całkowicie zdalnie, a w listopadzie 2021 roku odsetek ten wynosił już 65% (McKinsey, 2022).
pobierz e-bookW lutym 2021 roku 53% sprzedawców B2B umożliwiało przeprowadzenie transakcji całkowicie zdalnie, a w listopadzie 2021 roku odsetek ten wynosił już 65% (McKinsey, 2022).
Potencjał internetowej sprzedaży B2B
Sklepy B2C są otwarte na innowacje, dlatego większość rozwiązań technologicznych jest tworzona z myślą o nich. Tymczasem, wartość sektora biznesowego jest znacznie wyższa niż detalicznego, a potencjał drzemiący w rozwiązaniach dla B2B jest ogromny. Otworzenie nowych kanałów sprzedaży pozwala dotrzeć do klientów przyzwyczajonych do standardu e-commerce.

Wartość sektora B2B w e-commerce wynosi 8,5 biliona dolarów.

Zgodnie z prognozami do 2027 roku osiągnie wartość 18,8 bilionów dolarów.
Wyzwania stojące przed sprzedawcami B2B
Platformy B2B to specjalistyczne systemy, pozwalające sprostać specyficznym wyzwaniom rynku, takim jak indywidualne cenniki i oferty, dłuższy proces zakupowy, customowe role i uprawnienia, rozbudowane informacje produktowe i ekspercka obsługa klienta. Z tego ebooka dowiesz się, jakie funkcjonalności i rozwiązania pozwolą ci zrealizować twoje cele biznesowe.
Sprzedaż w sektorze B2B bazuje na relacjach bezpośrednich, jednak coraz więcej sklepów widzi potrzebę inwestowania w rozwój e-commerce. Klienci, przyzwyczajeni do zakupów online, oczekują od firm wygody i oszczędności czasu, które daje sklep internetowy, a sprzedawcy są otwarci na zmiany. W Strix pomagamy naszym klientom zaplanować i wdrożyć strategię cyfrowej transformacji, aby mogli wyciągnąć z potencjału e-commerce jak najwięcej.
Borys Skraba
CEO Strix

Platforma sprzedażowa dla sektora B2B na przykładzie Shopware
Najważniejszym krokiem przed wyborem platformy e-commerce jest określenie swoich celów i potrzeb biznesowych, które dane narzędzie ma wspierać. Co powinna oferować taka platforma?
- Inteligentne przekazywanie danych.
- Możliwość integracji z zewnętrznymi narzędziami.
- Tworzenie indywidualnych cenników i ofert.
- Przydzielanie customowych ról i uprawnień.
- Filtrowanie i raportowanie danych z historii zamówień.
- Panel administracyjny przyjazny użytkownikowi.
Korzyści rozwoju e-commerce w sektorze B2B
Sprzedaż online to sposób na dotarcie do nowych grup klientów, którzy są przyzwyczajeni do standardu e-commerce i wolą składać zamówienia zdalnie. Ten kanał dystrybucji otwiera też nowe możliwości w obszarze marketingu online i skuteczniejszego poszerzania bazy użytkowników.
- Reaktywność
- Oszczędność czasu
- Poszerzenie bazy klientów
- Optymalizacja wydajności strony
- Zwiększenie sprzedaży
- Skuteczniejsza personalizacja
- Analityka biznesowa
- Lepsze wykorzystanie zasobów


Poznaj historie naszych klientów B2B
masz pytania?
Napisz do nas!
Dziękujemy za kontakt!
Ups! Coś poszło nie tak.
Dołącz do społeczności Commerce Space
Co dwa tygodnie wysyłamy newsletter pełen treści o rynku e-commerce. Zero spamu - obiecujemy!
Dziękujemy za zapis do newslettera!
Oops! Wystąpił błąd przy wysyłaniu formularza.
Pracujmy razem
Jeśli chcesz przenieść sprzedaż do świata online, szukasz nowych pomysłów na strategię lub innowacyjnych technologii e-commerce - napisz do nas! Chętnie porozmawiamy o najlepszych rozwiązaniach dla Twojego biznesu.
kontakt